Jak zrobić pozbyć się nieużywanego sprzętu z piwnicy.

Tak samo jak ja masz w piwnicy górę nieużywanego sprzętu elektronicznego? Nie wiesz co z tym zrobić? Chcesz się tego pozbyć w bezpieczny sposób? No to mam dla Ciebie idealne rozwiązanie – skup. Do skupu oddają swój sprzęt nie tylko firmy, które zmieniają sprzęt ale też osoby prywatne. Stary, zalegający sprzęt, niedziałające laptopy to stałe wyposażanie naszych mieszkań i domów. A więc, miałem trzy paroletnie laptopy. Znalazłem serwis, który zajmuje się skupem używanego sprzętu Apple. Pojechałem na skup Apple, dokładna diagnostyka moich laptopów pozwoliła na jeszcze dokładniejszą wycenę sprzętu. Szukałem skupu o dobrych opiniach, chciałem mieć pewność, że oszacują prawdziwą wartość moich urządzeń. Otrzymałem fajną sumę pieniędzy, które z powodzeniem wydałem na pysznego kebaba z baraniny, a podczas jedzenia go myślałem o dołożeniu na nowego laptopa.

Pozbyłem się nawet starego zalanego Macbook’a. Pomyślisz, że zalany – to do wyrzucenia. Niekoniecznie. Ocalała matryca i RAMy. Nie jestem za bardzo sentymentalny, nie będę tęsknić. Cieszę się, że dodatkowo wleciało trochę gotówki. Skup to świetne rozwiązanie dla firm, ponieważ wyrzucanie komputerów na elektrośmieci jest płatne. Ja miałem trzy laptopy, jakaś firma może mieć ich z dwadzieścia.

Możesz wzbogacić się na nieużywanym, wychodzącym już z użytku sprzęcie komputerowym. Proponuje do tej sumy odłożyć i kupić sobie coś nowego. Jesli w przeciwieństwie do mnie – jesteś sentyentalny i martwisz się co się stanie z Twoim dziesięcioletnim Dellem, spokojnie. Jak oddasz go na skup, możliwe, że dadzą mu drugie życie. O dane też się nie martw. Trwale i nieodwracalnie je usuwają. Znajdą się też ludzie sentymentalni i nieufni – możecie zatrzymać dysk lub go przewiercić. Ja się osobiscie niczym nie martwię. Ufam metodzie bezpowrotnego niszczenia dysku.

Nie zapominajcie też o wpływie na środowisko, dajesz komputerom drugie życie oraz ograniczasz ilość wytwarzanych elektrośmieci. Kolejnym plusem jest więcej miejsca w piwnicy i szafkach.